Hrnčiarske kruhy SHIMPO

Usporiadať podľa 
Výrobca aktuálna cena od výrobcu: 128 EUR

naša cena 76 EURaktuálna cena od výrobcu: 605 EUR

naša cena 550 EURaktuálna cena od výrobcu: 739 EUR

naša cena 647 EURaktuálna cena od výrobcu: 968 EUR

naša cena 849 EURaktuálna cena od výrobcu: 1 325 EUR

naša cena 1 247 EURaktuálna cena od výrobcu: 1 541 EUR

naša cena 1 396 EURaktuálna cena od výrobcu: 1 630 EUR

naša cena 1 732 EUR


 


 

NIDEC SHIMPO CORPORATION
bola založená roku 1952 v Kyote, v Japonsku. V roku 1958 uvádza na trh revolučný hrnčiarsky kruh RK-1, prvý kruh s plynulou reguláciou otáčok. V roku 1973 začína vyrábať aj vypaľovacie pece pre keramiku, najmä pre trh USA. Produkcia prvých závitovkových lisov pre spracovanie keramické hmoty začína v roku 1978. Shimpo si postupne získava jeden trh za druhým a stáva sa tak svetovou jednotkou vo výrobe a vývoji vybavenie pre umenie a remeslá. Priamo legendárnym sa stal model hrnčiarskeho kruhu RK-10 v rôznych jeho verziách. Regulácia otáčok prostredníctvom prevodovky pôvodne vyvinuté pre priemyselné využitie si svojou spoľahlivosťou získala veľa spokojných hrnčiarov. Dodnes je mnoho týchto kruhov v prevádzke, hoci ich výroba bola z dôvodu technického pokroku už pozastavená. V súčasnej dobe je plynulá regulácia kruhov Shimpo riešená pomocou elektronickej riadiacej jednotky, najčastejšie v kombinácii s moderným priamym zapojením.

V súčasnosti tvorí hlavné obchodné aktivity okrem výroby vybavenia pre umenie a remeslá aj výroba a predaj pohonov s reguláciou rýchlosti. Spoločnosť je držiteľom mnohých japonských a medzinárodných cien udeľovaných za hodnotné priemyselné inovácie. NIDEC Shimpo zamestnáva okolo 1300 ľudí, centrála a hlavná výroba je stále umiestnená v japonskom Kyote. Predajné spoločnosti sú okrem Japonska umiestnené aj v USA a Číne. Shimpo je renomovaný výrobca hrnčiarskych kruhov s najväčším svetovým trhovým podielom, ktorý ďalej rastie.

Ďakujeme za Váš záujem o výrobky SHIMPO, ak budete mať teraz alebo v budúcnosti akékoľvek otázky radi Vám na ne odpovieme.
MTZkN